Blog – start!Myśl o założeniu bloga pojawiła się zimą. Wcześniej prowadziłam dzienniki, takie typowo przedszkolne. Zapisywałam tam co przerabiałam z dziećmi. Nie zapisywałam jednak tego codziennie. Brakowało mi uporządkowanego archiwum, gdzie mogłabym również obejrzeć zdjęcia. Blog będzie takim naszym rodzinnym archiwum. Blog miał ruszyć od września, ale jakoś nie mogłam do końca się do tego przekonać. Ruszamy więc w październiku.

Małe streszczenie września 🙂

5.09.2018 Sabinka zdecydowała, że będzie wypełniać karty pracy z pakietu Plac Zabaw. Tego dnia zakodowała też trasę dla Ozobota EVO wokół domku z napisem „domowe przedszkole”. Były też kolorowanki.

07.09.2018 Dzień gluta. Dziewczyny dostały różnie masy i przybory do tworzenia slime’ów.

10.09.2018 Wycieczka do Krakowskiego Zoo. Dziewczynki miały szansę na obejrzenie egzotycznych zwierząt z bliska, jednak Sabinkę później naszły pewne refleksje.

 

15.09.2018 Międzynarodowy Dzień Kropki. Po przeczytaniu książki i rozważaniach, zabraliśmy się do pracy. Oczywiście nie mogło zabraknąć Ozobota, maty z kubeczkami oraz farbek 🙂 Obie dziewczynki świetnie się bawiły przy układaniu kubeczków.

 

18.09.2018 Wycieczka do zamku w Niedzicy. Zwiedzanie w dość szybkim tempie ze względu na temperament uciekającej Marty. Dość szybko po zakończeniu zwiedzania nastąpiła nasz ewakuacja ze względu na informację o ucieczce węża w pobliżu zamku, co później okazało się czyimś żartem. Zdecydowaliśmy więc o odwiedzeniu naszej działki w pobliskiej miejscowości. Dziewczynki szybko wyskoczyły na plażę, gdzie mogły pobawić się w błotku i ogrzać przy ognisku.

 

21.09.2018 Drugie urodziny prawdziwie domowej Marty 🙂 Dla małej miłośniczki koni, nie mogło zabraknąć tortu z ulubieńcem.

 

24.09.2018 Sabinka otrzymała swój pierwszy mini zestaw do szycia. Lekcję szycia przeprowadził Michał. Wspólnie uszyli poduszkę dla lalki, a później z moim małym udziałem powstała kołderka.

 

25.09.2018 Podczas przeglądania zeszytu ćwiczeń wg. metody Montessori, Sabinka zauważyła przepis na ciasto. Tak dokładnie to na jabłka pod kruszonką. Tak więc razem z Michałem przystąpili do pieczenia i wyszedł całkiem niezły deser 🙂

29.09.2018 Długo wyczekiwane spotkanie z Nelą – małą reporterką. Dziewczynki uwielbiają jej książki, oglądają również programy o przygodach podróżniczki. Spotkanie odbyło się w galerii Kazimierz w Krakowie. Najpierw Nela opowiadała o swoich przygodach, później rozdawała autografy i pozowała do zdjęć z fanami. Kolejka była naprawdę ogromna. Po kilku godzinach udało nam się dostać do Neli. Szybki podpis i zdjęcie, ale jaka satysfakcja 🙂

30.09.2018 Tym razem na spacer poszłyśmy z torbami 🙂 Zapadła decyzja o stworzeniu leśnej makiety, więc wybrałyśmy się po skarby. Często ze spacerów dziewczynki przynoszą szyszki, kamyki, patyczki itp. Tym razem zebrałyśmy jeszcze trochę gałęzi ze ściętych drzew, korę, mech i ściółkę. Po drodze jeszcze kasztany.

 

Podążaj za nami i polub nas:

3 thoughts on “Blog – start!”

 1. Chocoladove pisze:

  Jestem pod wrażeniem ❤️ Super pomysły realizujecie, oby tak dalej !

  1. M pisze:

   Dziękujemy 🙂

 2. Kinia pisze:

  Fantastyczne pomysły! Jestem pod wrażeniem, będę je realizować z moimi dziećmi :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram