Zima w lesieWycieczka do Mini ZOO (w poprzednim wpisie), naprowadziła nas na temat tropów zwierząt leśnych. Podczas zwiedzania, dziewczynki mogły karmić sarny i inne zwierzęta sianem.

Nasz leśna makieta trzymała się jeszcze jakoś, po wielu zabawach. Dorzuciliśmy tam trochę prawdziwego śniegu, troszkę spryskaliśmy sztucznym i dziewczynki na nowo poukładały figurki zwierząt. Zaczęły odbijać ich tropy.

Po skończonej zabawie było szorowanie zwierzyny.

Super pomocą okazały się puzzle “Jesteś na tropie” od STUKA PUKA. W ogóle mamy kilka zestawów
z tej firmy i dziewczynki je uwielbiają. Tak więc puzzle z tropami + figurki Schleich sprawiły nam dużo radości w nauce o tropach.

Oprócz puzzli, mieliśmy jeszcze karty z tropami i zdjęciami zwierząt. Sabinka już od roku czyta, więc po zapamiętaniu tropów, samodzielnie układała podpisy, a Marta dopasowywała figurki do obrazków.

Miriam z bloga mojemontessori.pl robiła fajną zabawę z synkiem i nas zainspirowali. Na blasze poukładałam figurki zwierząt leśnych. Gdzieś w szafce kuchennej znaleźliśmy cukier puder. Dziewczynki obsypywały zwierzątka tak, aby powstały ich cienie na cukrowym śniegu.

Podczas spacerów w okolicy lasów, szukaliśmy tropów zwierząt. Znaleźliśmy i tropy i ślady. Wiele osób myśli, że tylko tropy to ślady, ale my od razu tłumaczymy dzieciom jak jest.

Dzieciaki uwielbiają Play Doh i masę solną. Nie mogło zabraknąć odbijania tropów w masach 🙂

Podążaj za nami i polub nas:
Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram